Güven


Güven senin için ne anlama geliyor? Güvenilir bir insan mısın? Çevrendekilerine güveniyor musun? Çevrendekiler sana güveniyorlar mı? Kendini güvenilir biri olarak görüyor musun?

Karşılıklı Güven

Hayatında güvenebileceğin insanların olması önemli. Hedeflerin doğrultusunda yaşadığın hayatının şekillenmesinde etkisi olan insanlar onlar. Onlar da sana güvendiği sürece hayatındaki zorlukları güvendiklerinle birlikte aşmaya devam edeceksin.

Beyaz Yalan

Güvendiğin kişilerden sana yalan söylememelerini beklersin. Peki yalana tahammülün var mı? Beyaz yalan söyleseler buna nasıl karşılık verirsin? Sinirlenip intikam mı alırsın? Yoksa olmamış gibi yapıp hayatını yaşamaya devam mı edersin? Bu duruma vereceğin karşılık senin karakterini oluşturmana yardımcı olacak. Affedebileceğin şeyler olabilir bunlar. Ama affedilemez olanlara tepkin ne olacak?

güven

Karşılıksız Güven

Birisine ölümüne güvenebilirsin. Onunda sana güvendiğini bilirsin. Güvendiğin kişinin sana gerçekten güvenmediğini anladığın zaman işler değişir. Sana güvenmemesi demek seni kendine samimi bulmaması demek oluyor. Belki de seni kendinden uzaklaştırmak istiyordur ama sen üzülme diye yapmıyordur. Ya da daha kötüsü, senden bir çıkarı vardır.

Birisi sana ölümüne güveniyor ama sen ona güvenmiyorsun. O zaman ne yaparsın? Bu kişiye bağlı olduğunu düşün. Çevrenden uzaklaştıramayacağını düşün. Ondan kurtulmak için elinden geleni yapar mısın yoksa onu kendi çıkarların için kullanır mısın? Tercih senin.

Yaşanmışlıklar

Güvendiğin kişi sana ihanet etti. Üzüldün, depresyona girdin çıktın falan filan. Geçti gitti hayat devam ediyor bunun farkına vardın. Şimdi ne yapacaksın? İnsanlara güvenebilecek misin eskisi kadar? Milyonlarca hatta milyarlarca insan var bu dünyada. Bir tanesi de geldi senin güvenini boşa çıkardı. Hadi bir kaç tanesi olsun tamam. Daha tanımadığın bir sürü insan var. Sen bir insanı gerçekten tanıdığını düşünerek, insanı kafanda tanımladığını mı zannediyorsun? Her insan birbirinden farklıdır. Farklılıkların farkına vardıkça anlayacaksın hayatın güzelliğini.

Yorum yapın