Silikon Vadisi

silikon vadisi

Bu yazımda sizlere “Silikon Vadisi” dizisinden bahsedeceğim. Teknoloji alanına ilgisi olanların kesinlikle izlemesi gereken bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

Hiç sıkılmadan izlediğim bu beş sezonluk dizi, birinci ve beşinci sezon sekiz bölümden kalanları ise on bölümden oluşuyor. 2014’de çekilmeye başlayan bu dizi altıncı sezon için onayını almış ve mart veya nisan aylarında başlayabileceği öne sürülüyor.

Dizide “Richard Hendrix” adlı kişinin bir teknoloji şirketi kurup, kurduğu şirketi ekip arkadaşlarıyla birlikte nasıl geliştirdiklerini, hangi zorluklardan geçtiklerini yani kısaca başlarına gelen iyi ve kötü olaylar anlatılıyor.

Richard’ın ekip arkadaşları: Erlich Bachman, Big Head, Bertram Gilfoyle, Dinesh Chugtai, Donald Dunn. Bu isimler dizide olan isimlerdir. Gerçek isimlerini ve fotoğraflarını aşağıda paylaşacağım.

Silikon Vadisi Karakter Özellikleri

Erlich Bachman’ın yaşadığı evde Richard ve ekip arkadaşları da yaşamaktadır. Uğruna şirket açılabilecek o fikirde bu evde aklına gelmiştir ve geliştirilmiştir. Bu fikrin çok değerli olduğu anlaşıldığında ise Erlich, Richard’ın peşini uzun bir süre bırakmamıştır. Çoğu zaman ona zararı olsa da, birlikte iyi işlere imza attıklarını da söyleyebilirim.

Dizi boyunca göreceğiniz şey ise Gilfoyle ve Dinesh karakterlerinin birbirlerine sürekli dalaşmalarıdır. Gilfoyle çok sakin ve bilgili bir karakter olmasına rağmen Dinesh tarafından daima ırkçılıkla suçlanmıştır. Hint görünümlü Pakistanlı olan Dinesh ise her olayda kendine pay çıkaran ve böbürlenmeyi çok seven bir karakterdir.

Donald Dunn, Richard’ın şirket işlerinde ona büyük yardımı olan garip bir karakterdir. Bu grup arasında varlığıyla yokluğu çoğu zaman bilinmemektedir. Rakip şirketin CEO’sunun yardımcısı olan Donald, Richard’ın şirketinin geleceğinin parlak olduğunu anladığında Richard ile beraber çalışmak istedi ve Richard onu şirketine kabul etti. Ama gerçek sebep ise Donald’ın, CEO’su Gavin Belson olan rakip şirkette o kadar iyi işler yapmasına rağmen yok sayılması ve değer görmemesidir. Hatta Gavin Belson onun ismini değiştirip “Jared” koymuştur. Dizide de hep öyle bilinmektedir.

Bir zamanlar ekipte olan “Nelson Bighetti” yani Big Head, Richard’ın şirket kurmasına karar vermesiyle ekipten ayrılmıştır. Dizide hiçbir beceriye sahip olmayan bu karakter Richard’ın en iyi arkadaşıdır. İlerleyen bölümlerde Big Head hiç beklemediği konumlara yükselecektir.

Erlich Bachman’ın eve bir Çinli kiracı almıştır. Çinli kiracı sayesinde dizi daha keyifli hale gelmiştir. Bu kişinin ismi Jian-Yang. Jian, Erlich’i oynadığı her bölüm sinirden kudurtmuştur. Jian, Erlich kendisine kötü davrandığı için ondan intikam alacaktır. Bunu çok iyi bir şekilde başarmıştır. Ama altıncı sezonda ne olacağı belli olmaz.

Giriş müziğinin bir Türk şirketi tarafından tasarlandığı bu dizinin altıncı sezonu, son sezon olarak düşünülmektedir. Umarım on bölümlük bir sezon olur ve zevkle izlemeye devam edilir.
Silikon Vadisi giriş müziği için tıklayınız.

Dizinin Karakterleri

silikon vadisi

Soldan sağa olacak şekilde:

Jared
Erlich
Richard
Dinesh
Gilfoyle


Silikon Vadisi” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir