Mr. Robot

Geçen sene bitirmiş olduğum Mr. Robot dizisinden bahsetmek istiyorum. Üç sezon ve otuz iki bölümden oluşan bu dizide başrol Rami Malek’in oynadığı Elliot karakterine ait, Mr Robot ismi ise Elliot’un babasına ait.

Mr. Robot, izlediğim diziler

Mr Robot konusu

Babasını küçük yaşta kan kanserinden kaybetmiş olan Elliot, babasının hastalığını bilip de annesine söylemediği için annesi tarafından terkedilen bir çocuk. Darlene adında da bir kız kardeşi var. İki karakter de zor bir çocukluk geçiriyorlar.

Evde tek başına yaşayan Elliot, psikolojik sorunları olan bir karakter. Dizinin ilerleyen bölümlerinde de bu sıkıntıları yüzünden anlaşılması güç olaylar oluyor. Bilgisayarla uğraşmayı seven Elliot, bir siber güvenlik firmasında, siber güvenlik elemanı olarak çalışıyor. Gece ise çalıştığı ortamdaki insanlar hakkında bilgiler topluyor.

Mr. Robot, fsociety, izlediğim diziler

Fsociety adında bir grup kuran Elliot, faaliyetlerini grup arkadaşlarıyla birlikte devam ettirmektedir. Dizinin bölümlerinde bu gruptan oldukça söz edilmektedir.

Elliot tek bir kişi olarak görünse de aslında içinde iki kişiyi barındırmaktadır. Gittiği her yerde, yaptığı her işte hep babasıyla birliktedir. Babası ona yapacağı işler hakkında bilgi verir. Ara ara ters düştükleri zamanlar da oluyor. İşin sonu kötü bittiğinde ise sonucuna hep Elliot katlanıyor.

Bir zamanlar babasının da çalıştığı şirketteki yolsuzlukları gün yüzüne çıkarmayı amaçlayan Elliot, dizideki bölümlerin genelinde bununla uğraşıyor.

İlk sezonu çok zevkli olan, ikinci sezonun ortalarına doğru biraz can sıkılmasına yol açan ancak üçüncü sezonuyla çok iyi olan bu dizinin dördüncü sezonu da olacak. Dördüncü sezonu ise bu dizinin final sezonu olacak. Yakın bir tarihte çıkacağı söyleniyor.

Mr. Robot Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunu şöyle bırakıyorum bir ara bakarsınız.
Mr. Robot oyuncu kadrosu

Barış Özcan’ın Mr Robot dizisinden siber güvenlik konusuyla alakalı birkaç tane çıkarımı olmuş. Bakmanızı tavsiye ediyorum tabi diziyi izledikten sonra.
Mr. Robot’tan Siber Güvenlik Dersleri

Bilgisayar Mühendisliği ile alakalı yazım –> https://www.yalcingolayoglu.com/bilgisayar-muhendisligi-nedir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir