LOL TFT

Günümüzde özellikle çocukların ve gençlerin severek oynadıkları bir oyun olan League of Legends oyunu, lol tft adlı bir harita ile LOL hayranlarının ilgisini çekmiş durumda. Henüz test aşamasında olan ve belli kişilerin girebildiği bu oyun modu, Dota Autochess oyununun kurallarına oldukça yakın kurallara sahip.

Bir şampiyonu alt koridordan üst koridora, vadi boyunca koşturmaktan yorulmuş sihirdarlar için vazgeçilmez bir oyun modu olacak olan lol tft, birden fazla şampiyonun, satranç tahtasına benzeyen küçük bir haritada kontrol edilmesiyle oynanır. Bu şampiyonların kendi tipleri ve özellikleri bulunmaktadır. Vadide bu özellikler işe yaramasa da bu çıkacak olan yeni modda sihirdarların işine oldukça yarayacak.

LOL TFT Nasıl Oynanır?

Sihirdarlar oyun başında, şampiyon havuzundan bir şampiyon seçerek oyuna başlarlar. Şampiyon havuzunda sekiz tane şampiyon bulunmaktadır. Çünkü lol tft modunu sekiz sihirdar aynı anda oynayabilmektedir. Şampiyon seçimi sırayla yapıldıktan sonra oyuna başlanır. Bu modu oynayan sihirdar, ilk üç raundda minyonlarla savaşmaktadır. Sonraki raundlarda ise diğer sihirdarlarla savaşmaktadır. Bazı raundlarda sihirdar vadisinin ormanında yaşayan canavarlarda bulunmaktadır. Her raundun sonunda sihirdara rastgele beş farklı şampiyon sunulmaktadır. Sunulan şampiyonların para değerleri birbirlerinden farklıdır. Sihirdar, almak istediği şampiyonu almalı ve diğer raund için hazırlıklarını yapmalıdır.

Seçilen şampiyon, sürüklenerek oyun alanına dahil olmaktadır. Oyundaki her şampiyonun üç defa alınması durumunda şampiyon ikinci seviyeye ulaşacaktır. Eğer sihirdar, ikinci seviyeye ulaşan şampiyonundan iki tane daha ikinci seviyeli şampiyon yapmayı başarırsa, şampiyon üçüncü seviyeye ulaşacaktır. Yani üç tane birinci seviye şampiyon ikinci seviye şampiyona denktir. Üç tane ikinci seviye şampiyon üçüncü seviye şampiyon demektir.

Oyun modundaki şampiyonlar, tipleri ve özelliklerine göre farklılık göstermektedirler. Tip olarak Yordle, Robot, Phantom tipleri örnek verilebilir. Brawler, Assassin, Knight örnekleri ise şampiyon özelliklerine verilebilir. Bu özellik veya tiplere sahip olan şampiyonlar, haritada belirli sayıda bulunduklarında ek yetenek kazanırlar. İkili, dörtlü veya altılı olacak şekilde kombolar düzenlenebilmektedir.

Dota Autochess oyununda altın biriktirme taktiği genel olarak uygulanmaktadır. Bu oyun modunda da bu taktik kullanılabilmektedir. Eğer sihirdar, on altına sahipse, bir sonraki raundda bir altın fazladan kazanacaktır. Yirmi altına iki, otuza üç, kırka dört, elliye ise beş altın ilave edilmektedir. Ancak altmış, yetmiş, seksenli altınlara ulaşıldığında yine beş altın kazanılabilmektedir. Dolayısıyla bu oyun modunu oynayan sihirdar, elli altına ulaştığında, altınını akıllıca kullanarak diğer sihirdarların önüne geçmeye çalışmalıdır.

Riot Games, bu oyun moduyla oldukça ilgileneceğe benziyor. Daha test aşamasında olmasına rağmen çok güzel görünüyor. Oyun günden güne güncelleşerek daha da güzel hale geleceğini hissettiriyor.

Oyun modunun oynanış linki –> https://www.youtube.com/watch?v=rMwA7rUk-qs

5G Teknolojisi hakkındaki yazım için –> https://www.yalcingolayoglu.com/5g-teknolojisi/

LOL TFT açılımı — League of Legends Team Fight Tactics

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir