Kişisel Gelişim Kitapları

Kitap okumak, zorunluluktan ziyade sorumluluk olması gereken bir etkinlik olmalı bizim için. Bu etkinliğimiz sayesinde ilgi duyduğumuz alanlarda kendimizi geliştirebiliriz.

İlgilendiğimiz konularla alakalı kitapları okumamız bizim için gerçekten önemli. Sırf trend konuların kitaplarını okumak ya da herkes okuduğu için okunmuş olan kitapları okumak bize fayda sağlamaz.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık bilgiye istediğimiz zaman istediğimiz yerde ulaşabiliyoruz. Edindiğimiz bilgileri aynı şekilde başkalarına da aktarabiliyoruz. Dolayısıyla kitaplardan edineceğimiz bilgileri internet sayesinde çabucak elde edebilir hale geldik. Bu durum bilgi edinme amacıyla kitap okunmasını, kütüphanelere gidip ansiklopedi araştırmalarını azaltmıştır. Ancak kitap yazarlarının, onların hayal güçleriyle oluşturdukları kitapları okuyan insanları olumlu etkilemiştir. İnternet sayesinde kitap yazarları kitaplarını daha kolay tanıtabiliyor ve daha geniş kitlelere ulaşabiliyorlar. Birden fazla insanın beğendiği kitaplar, insanların o kitapları birbirlerine tavsiye etmesi sonucunda inanılmaz bir şekilde yayılıyorlar. Ayrıca kişisel gelişim kitapları pdf bulmak oldukça kolay.

Bende kişisel gelişim kitaplarını okumayı seviyorum. Birkaç tane kitap önermek istiyorum. Buradan sonrası kişisel gelişim kitapları yorum niteliğinde olacaktır.

Kişisel Gelişim Kitapları Öneri

Limit Sizsiniz

kişisel gelişim kitapları

Bu kitap Mümin Sekman tarafından kaleme alınmış bir kitap. 156 sayfadan oluşan bu kitap, Can Yücel’in “Yerin seni çektiği kadar ağırsın, kanatların çırpındığı kadar hafif, kalbinin attığı kadar canlısın” dizeleriyle başlıyor. Bu kitabı okurken çeşitli notlar almanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca yorgun olduğunuz zaman değil kendinizi dinç hissettiğiniz zaman okumanızı öneriyorum.

Her Şey Seninle Başlar

En başarılı başarı kitabı. Bunu ben söylemiyorum kitabın kapağında yazıyor :). Yazmasına yazıyor ama önemli olan bu yazıyı hak ediyor mu? Hemde sonuna kadar. Gerçekten hak ediyor. Mümin Sekman tarafından yazılan bu kitap okuduğum ilk kişisel gelişim kitabı. Kitabı aldığım zaman oldukça fazla alındığını bilerek almıştım. İyi ki de almışım, iyi ki de okumuşum. Kitapta ne anlatıldığını falan anlatmama gerek yok. Müsait olduğunuz ve iyi dinlendiğiniz bir gün alıyorsunuz kitabı, nerede rahat edebilecekseniz oraya gidiyorsunuz, kitabı açıp okumaya başlayınca “kişisel kurtuluş savaşınızı” başlatmış oluyorsunuz. Kitap bittiğinde savaşı kazanmak için elinizden geleni yapmalısınız. Atalarımız yapmış biz de yapabiliriz.

S*ktir et

Kitabın ismi bu gerçekten. İlk gördüğümde pek ciddiye almamıştım. Biraz araştırdıktan sonra almaya karar verdim. John C. Parkin tarafından yazılan bu kitapta bizlere, s*ktir et demenin bizi iyi hissettireceğini, ne hoşumuza gidiyorsa onu yapmamız gerektiğini, çevremizdekileri umursamamamız gerektiğini ve kendi yolumuzdan gitmemiz gerektiğini söylüyor. Tabi bunları nasıl yapacağımızı da anlatmış bu kitap. Kitaptaki teknikler gerçekten kolayca uygulanabilir.

OSHO – Huzur Arayışı

Omega yayınlarının yayınladığı bir kişisel gelişim kitabıdır. Hindistanlı mistik guru olan Osho, bu kitabında, insanların huzur arayışlarında neler yapması gerektiğini anlatmaktadır. İnsanların bu yolda yaptıkları yanlışlardan ve yapılmaması gerekenlerden bahsetmektedir.

Kitabın kapağında sade bir görünüm tasarlanmış. Deniz ürünlerinden birkaç tanesi kitabın kapağını süslemiş. “Günlük hayatta huzurlu olmak mümkün mü?” diye bir soruyla okuyucuyu karşılamaktadır. Sorunun cevabı kitap okunduktan sonra anlaşılmaktadır.

143 sayfa olan bu kitap, akıcı bir şekilde ve hiç sıkılmadan okunabilmektedir. Kitapta genellikle meditasyon yöntemlerinden ve insan vücudunda bulunan çakralardan bahsedilmektedir. Huzuru arayan insanların bu kitabı okuması gerçekten önemlidir. Huzur arayışında hiçbir şey bilmeden yola çıkmak oldukça yanlıştır. Belli bir program içerisinde bu kitabın eşliğinde insan, aradığı huzura ulaşacaktır.

Neden ile Başla

Simon Sinek adlı yazarın yazmış olduğu bu kitabın ikincisi de mevcuttur. Beyazın üzerine kırmızı yazılarla yazılmış olan “Neden ile Başla” yazısı kitabın kapağının bütününü oluşturmaktadır. “Büyük liderler insanlara nasıl ilham verirler?” sorusuyla da okuyucuları merak ettiren sade ve akıcı bir anlatıma sahip olan bir kitaptır.

“İnsanlar sizin ne sattığınızı değil neden yaptığınızı alırlar.” Liderlerin hemen hemen hepsinin bir amaçlarının olduğunu ve amaçları uğruna hayatlarını sürdürdüklerini söylüyor bize bu kitap. İnsanların ise liderlerin peşinden gitmelerinin nasıl olduğunu, liderlerin bunu nasıl başardıklarına dair önemli bilgiler içeriyor.

159 sayfadan oluşan bu kitabın ikincisi de birincisinin devamı niteliğine denebilir. Ancak bir hikaye tarzında yazılmadığı için kitap okuma sırası çok fazla önem arz etmemektedir. Şartlar uygunsa öncelikle birinci kitap daha sonra da ikinci kitap okunmalıdır. İkinci kitabın kapağında ise beyazın üstüne mavi renkle “Neden ile Başla” yazılmıştır.

Kişisel gelişim kitapları ekşi sözlük tavsiyeleri için buraya tıklayınız.

Şimdilik bunları tavsiye edebilirim. Beğendiğim kitaplar olursa buraya eklerim. Sizler de okuduğunuz en iyi kişisel gelişim kitapları tavsiyelerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir