Takma Kafana

Başkalarının yaptıklarını bırak kendi geleceğine bak. Bırak artık etrafındakilerin başarısızlıklarını kendine dert etmeyi. Takma kafana, düşünme ülkede ne olup ne bitmiş, ülkenin sonu ne olacak diye. İkinci bir hayatın söz konusu dahi olmadığının farkına var. Bunların kişisel gelişim sürecini olumsuz yönde etkilemesine izin verme. Kafana öyle bir şey koy ki hiç kimse söküp alamasın onu senden.

Kafaya Takmamayı Nasıl Başarabilirim?

Bir düşün Allah aşkına. Bugüne kadar kafana taktığın o küçük şeyleri düşün. Sana ne kadar zaman kaybettirdiklerini bir düşün. Kaybettiğin o zamanların telafisinin olmadığını da biliyorsun. Bak kendine hâlâ yaşıyorsun. Takıyorsun kafana saçma sapan düşünceleri. Elinden bir şey gelmeyeceğini bile bile düşünüyorsun. Sana çok saçma geliyor çoğusu, doğrusunu anlatmaya çalışıyorsun ama dinleyen yok. Bu daha da kahrediyor seni. O zaman neden deniyorsun hâlâ? Hedefin, dünyadaki bütün insanları kurallara uyan, şerefli ve namuslu insanlara mı dönüştürmek? Eğer hedefin buysa bunu gerçekten başarabileceğine inanıyor musun?

takma kafana

Kafaya Takmamak İçin Ne Yapılır?

Çok ciddi söylüyorum meditasyon yap. Bir sürü çeşidi var. Yapabileceğini bul denemeye çalış. Bırak dalga geçsinler. Dalga geçeceklerini düşünüyorsan kafana takma demeyeceğim tamam söyleme kimseye. Fikirlerini alma ama dene. Rahatlatmaya çalış kendini.

Hedefini belirle. Her akşam hedefinin gerçekleştiğini düşünerek uyu. Hayatını, hedefini gerçekleştirmek için yaşa. Hedefin doğrultusunda yaşamaya başladığın zaman anlayacaksın ne kadar küçük olayları kafana taktığını. Hatta farkında bile olmayacaksın etrafında ne olup bittiğinin. Kafana takmamayı geç, görmeyeceksin bile. Kafana takma yoluna devam et.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir