İrade

Uzun süreli hedefine ulaşmak istiyorsan, seni bu yolunda cezbedecek ve vaktini boşa harcamana sebep olacak işlerden kaçınman gerekiyor. İrade burada devreye giriyor.

Hayır !

İraden ne kadar kuvvetliyse, sen de o derece hedefine odaklı bir hayat yaşarsın. Hayır demeyi öğren. Çevrendekileri üzmekten korkma. Onlar üzülmesin diye kendini üzme. Sana zararlı olduğunu bile bile yapmak istediğin şeyleri yapmaman için farklı şeyler düşünmeye çalış. Hemen kafanı dağıtman için bir şeyler yap. Ne yapacağını sana söyleyemem. Kendini benden daha iyi tanıyorsun.

Abur Cubur Yeme

İradeni sağlam tutabilmen için düzenli beslenmen de gerekiyor. Vücudundaki şeker, yağ, protein dengesini korumalısın. Böylelikle kararlarını iradenle birlikte daha sağlıklı bir şekilde verebilirsin.

Küçük Küçük

Büyük hedeflerini küçük parçalara böl. Böldüklerinin üstesinden gelmeye çalış. Böylelikle iraden de gelişecek. Büyük hedefin için her geçen gün hazır hale geleceksin.

Kalkanını Tamir Et

Hedefini gerçekleştirme yolunda bir sürü engelle karşılaşacaksın. Engellerini aşmak için yeri geldiğinde iradeni de kullanacaksın. İradeni idareli kullanmazsan gelecek yıllarında zorluk yaşayacaksın. Rahatlayıp, stres atabileceğin bir hobi bul.

Yorum yapın