iPhone 11 Beklenildiği Gibi Olmayacak

Yeni özellikler ve birçok farklılıkların beklendiği iPhone 11 beklenildiği gibi olmayacak. iPhone XS gibi görünüleceği düşünülen iPhone 11, kullanıcılar tarafından pek beğenilmeyecek bir görünüşe sahip olan arka kamerasıyla farklılık yaratacak.

Apple, IOS 13’ü tanıttığında, bir sonraki iPhone modeline biraz değindi. Doğal olarak, iPhone kullanıcıları ve teknoloji severler yeni çıkacak olan iPhone modelinden daha iyi bir kamera ve yeni bir tasarım beklentisi içine girdiler. Ancak düşünülen ve öngörülen şey ise Apple şirketinin, yeni iPhone modelinde risk almayacağı yönünde.

iPhone 11 Nasıl Olacak?

Apple’ın çentik tasarımı, kullanıcılar tarafından son modelde pek beğenilmemişti. Yeni çıkacak olan modelde çentik tasarımının kaldırılması gerektiği düşünülüyor. Çünkü Samsung ve Huawei gibi Apple’ın güçlü rakipleri, çentiksiz telefon modelleriyle, kullanıcılarına mükemmel bir mobil telefon kullanma deneyimi sunuyor. Ancak Apple, sistemi değiştirmeyecek ve çentikli ekranı yeni modelde de kullanacak.

Samsung ve Huawei, her sene değişen telefon tasarımları sayesinde kullanıcıların ve teknoloji dünyasının büyük ilgi odakları oldular. Ancak her sene yapılan bu sık değişiklikler beraberinde bir sürü zorluğu da yanında getirmektedir. Bu zorluklarla başa çıkılamayacağını anlayan şirketler, tasarımları tekrarlamaya veya modellerine daha çok güncelleme getirmeye karar verdiler.

Apple, iPhone 6 modeline kadar tasarımlarını iki yılda bir değiştirmiştir. Ancak bu geliştirmeleri yavaşlatıp, daha doyurucu hale getirmek için iPhone 6 modeliyle birlikte bu tasarım sürecini üç yıla çıkarmıştır. Yeni çıkacak olan iPhone modeli ise çentikli ekran ve cam gövde tasarımının üçüncü yılı olacak. Dolayısıyla bu model, tasarım açısından bir önceki modelden çok da farklı olmayak. Farklı olması beklenen tarafın kamera bölgesinde olacağı söyleniyor.

Apple, kamera sistemlerini oldukça iyi geliştiren rakiplerine göre bir tık geride kaldığı söyleniyor. Yeni çıkaracağı modelde, arka kameraya bir lens ekleyerek bu alandaki yarışını devam ettirmeye çalışacak. Üçlü kamera lens sistemi çok güzel görünmese de, kullanış açısından yeni modele oldukça faydalı olacak.

Yeni modelin 2019 eylül ayında çıkması bekleniyor. IOS 13 işletim sistemiyle birlikte iPhone 11 modeli güzel bir ikili olacağa benziyor. Ayrıca bu modelin, kablosuz AirPod’larla daha iyi çalışacağı da belirtilmekte.

Kaynak –> https://www.technobuffalo.com/dont-expect-much-iphone-11-apple-will-play-it-safe

5G teknolojisiyle alakalı yazım –> https://www.yalcingolayoglu.com/5g-teknolojisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir