Hayal Kurmak

Hayal kuruyor musun? Hayal kurmak gerekiyor mu senin için? Hayal kurarken mutlu oluyor musun? Hayalsiz yaşayabileceğine inanıyor musun? Yaşadıklarının bir hayal olduğuna mı inanıyorsun?

hayal kurmak, hayal etmek

Tecrübeli Hayaller

Kafandaki düşünceler sana ait. Yaşadığın olaylar ve bu olaylardan edindiğin tecrübeler tamamiyle senin imzanı taşıyorlar. Peki bu tecrübelerinin, kurduğun hayallerine etkisi oluyor mu? Hayal kurarken yapamadığın şeyler aklına geldiğinde hayal kurmayı bırakıyor musun? Bırakma. Gerçekleşmesine de odaklanma. Hayal gücün gelişsin. Hayal kurmak sana iyi gelecek.

Yalnız Olma

Hayallerinde yalnız mısın? Ailenle veya arkadaşlarınla ilgili hayal kuruyor musun? Hayallerini onlara anlattığın zaman gerçekten hayaline dahil olmak isterler mi? Dene. Anlat ve karşılığını al. İyi ya da kötü olsun. Seninle olmak isteyen kişilerle kurduğun hayaller, senin olmak istediklerinle kurduklarından daha gerçekçi olur.

Göreceğin Daha Çok Şey Var

Gün içinde gördüğün bir çok şey var. Gördüklerin beyninin bir yerine kaydoluyor. Dolayısıyla hayallerini etkiliyor. Bunların hayallerini etkilemesi sana iyi gelecek. Bunları düşündükçe düşüncelerin değişecek. Düşüncelerinin değişmesi hayallerini etkileyecek. Daha güzel ve farklı hayaller kurmaya başlayacaksın.

Hayal alemini gördüklerinle sınırlama. Her geçen gün yeni şeyler öğreneceksin. Öğrendiklerinle geliştir hayallerini. Hayal edebileceğin en uç şeyi hayal etmeye çalış ve daha ötesini hayal edebilmek için yaşa. Neden daha ötesine geçemediğini sorgula. Cevaplar bul, anlamaya çalış. Bunları paylaş ve fikirler edin. Edindiğin bu fikirlere kendi yorumunu katıp hayatına entegre et.

Ne olursa olsun. Hayal kurmak güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir