Hayal Kurmak

Hayal kuruyor musun? Hayal kurmak gerekiyor mu senin için? Hayal kurarken mutlu oluyor musun? Hayalsiz yaşayabileceğine inanıyor musun?

Tecrübeli Hayaller

Kafandaki düşünceler sana ait. Yaşadığın olaylar ve bu olaylardan edindiğin tecrübeler tamamiyle senin imzanı taşıyorlar. Peki bu tecrübelerinin kurduğun hayallerine etkisi oluyor mu? Hayal kurarken yapamadığın şeyler aklına geldiğinde hayal kurmayı bırakıyor musun? Bırakma. Gerçekleşmesine de odaklanma. Hayal gücün gelişsin. Hayal kurmak sana iyi gelecek.

Yalnız Olma

Hayallerinde yalnız mısın? Ailenle veya arkadaşlarınla ilgili hayal kuruyor musun? Hayallerini onlara anlattığın zaman gerçekten hayaline dahil olmak isterler mi? Dene. Anlat ve karşılığını al. İyi ya da kötü olsun. Seninle olmak isteyen kişilerle kurduğun hayaller, senin olmak istediklerinle kurduklarından daha gerçekçi olur.

Göreceğin Daha Çok Şey Var

Hayal alemini gördüklerinle sınırlama. Her geçen gün yeni şeyler öğreneceksin. Öğrendiklerinle geliştir hayallerini. Hayal edebileceğin en uç şeyi hayal etmeye çalış ve daha ötesini hayal edebilmek için yaşa. Neden daha ötesine geçemediğini sorgula. Cevaplar bul, anlamaya çalış. Bunları paylaş ve fikirler edin. Edindiğin bu fikirlere kendi yorumunu katıp hayatına entegre et.

Yorum yapın