Friends

frinds, izlediğim diziler

Geçen sene kız kardeşimin tavsiyesiyle izlediğim bir dizi. İzlemeye başlamadan önce baya bir ön yargılı yaklaşıyordum Friends dizisine. Çünkü Friends dizisi kaç sezon diye sorduğumda cevap olarak on sezon denmişti. Ancak izleyip bitirdikten sonra dizinin fanı oldum diyebilirim. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim bu dizi hakkında birkaç bilgi vermeye başlıyorum.

Friends dizisi konusu bakımından oldukça eğlenceli. Altı kişilik bir arkadaş grubunun başından geçen komik olaylar anlatılıyor. Her bölümde ayrı bir olay geçiyor. Geçen bu olaylarla ve dizideki esprilerle, dizinin daha çok gençlere yönelik olduğunu söyleyebilirim.

Friends dizisi oyuncuları

Ross Geller, Rachel Green, Chandler Bing, Monica Geller, Phoebe Buffay, Joey Tribbiani. İşte gruptaki altı kişi bunlar. Ross, aralarında en çalışkanı ve saf olanı. Ayrıca kendisi bir yahudi. Dizide birkaç kere yahudi olduğu vurgulanmıştı. Monica, kendisi Ross’un kız kardeşi. Çok iyi bir aşçı olduğunu düşünen Monica, aslında arkadaşları tarafından yemekleri pek beğenilmeyen bir karakter. Ama kurabiyelerinin çok güzel olduğu söyleniyor.

Grupta espri yapmayı çok seven ama esprilerinin genellikle beğenilmediği bir tip Chandler. Kendisi Ross ve Monica’nın okuldan arkadaşı. Esprileriyle komik olamasa da, hal ve hareketleriyle dizinin en sempatik karakteri diye düşünüyorum.

Joey, Chandler’in ev arkadaşı. Kendisi bir İtalyan ve bu dizide çok vurgulanıyor. Aktör olan Joey, dizide genellikle Chandler’dan borç alıp vermemesiyle ve kızlarla olan yakın ilişkileriyle biliniyor. Pizzayı çok seviyor. Herhalde İtalyan olduğundandır. Phoebe ise aralarında en iyi niyetli olan karakterdir. Rachel ise dizinin en güzel karakteridir.

Rachel ailesiyle tartışır ve okuldan arkadaşı Monica’nın yanına taşınır. Monica ve Rachel’ın karşı komşuları ise Joey ve Chandler’dir. Ross ve Phoebe’nin nerede yaşadığı ise kesin değildir. Dizide yerleri çok değişti. Ama olaylar genellikle Monica’nın evinde geçiyor.

Dizide neredeyse hergün Central Perk isimli kafede buluşulup sohbet ediliyor. Ev dışında en çok vakit geçirilen yerlerden birisi bu kafedir.

friends, izlediğim diziler

Dizinin bitimi pek de beklenildiği gibi olmadı. Yarım kalmış hissiyatı oldu. Ancak her bölümüyle güzel bir dizi olmayı başardıklarını düşünüyorum. Çok sayıda ünlü insanın da geçici olarak birkaç bölümde oynadığı bu dizi on sezon ve iki yüz kırk yedi bölümden oluşuyor. Seveceğinizi garanti edemem ama denemenizi öneriyorum.

Friends dizisi şarkı sözleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Friends dizisi ekşi sözlük yorumları için buraya tıklayabilirsiniz.

Friends dizisi duvar kağıdı olarak kullanılabilecek resimler için buraya tıklayabilirsiniz.

Friends dizisi telefon kılıfı için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir